SK Krumvíř

FK Baník Ratíškovice

FK Baník Ratíškovice..1

Historie FK SK Bosonohy

Historie fotbalového oddílu sahá až do roku 1929, kdy byl klub založen. Klubem prošla celá řada prvoligových hráčů a dokonce i reprezentantů a významných fotbalových osobností. Za všechny hráče bychom rádi zmínili alespoň ty nejúspěšnější: Karel Kroupa, Richard Dostálek, bratři Pavel a Patrik Holomkovi, Zdeněk Cihlář, Jiří Bělohlávek nebo Daniel Břežný.

Dlouhá léta hrál klub ve všech kategoriích pouze v rámci městských fotbalových soutěžích v okresu Brno. Od roku 2000 se s dorůstající základnou odchovanců a navrátilců podařilo dostat do krajských soutěží, kde FKSKB působí dosud. Aktuálně se A tým pohybuje již několik let na předních příčkách Krajského přeboru dospělých.

Současnost FK SK Bosonohy

Fotbalový klub FK SK Bosonohy zajišťuje celoroční činnost fotbalových družstev od nejmenších dětí předškolního věku po fotbalové old-boys. Celkový počet členů je 180 a jedná se tedy o největší organizaci na území městské části Brno-Bosonohy.

Děti a mládež jsou organizovány ve všech kategoriích (minipřípravka, mladší a starší přípravka, mladší a starší žáci, nově také dorost). Organizovány máme dále také tři družstva dospělých. Samostatnou kapitolou a mimo výše uvedené máme také děti předškolního věku. Ty každý týden pod dohledem trenérů absolvují první fotbalové krůčky.

Domácí hřiště a zázemí

Fotbalový klub provozuje svoji činnost v areálu Hoštická, kde je hlavní travnaté hřiště a menší osvětlené hřiště s umělým povrchem. V zimním období je pro trénink využívána hala na bosonožském učilišti a externí tréninkové plochy na území Brna.

Zázemí je pro všechna družstva jednotné. Nově byla v rámci klubu a za použití dotace z magistrátu postavena samostatně stojící šatna pro fotbalovou mládež.

„A tým“ FK SK Bosonohy

Naše první mužstvo dlouhou dobu působilo v nižších krajských soutěžích případně v městském přeboru. V sezoně 2012/2013 dosáhl náš tým nejvýraznějšího úspěchu když postoupil do Krajského přeboru (5. ligy).

Od sezony 2013/2014 tak naše „A“ mužstvo působí v krajském přeboru, kde díky atraktivnímu hernímu stylu získává úspěchy. Poslední dvě sezony 2015/2016 a 2016/2017 jsme shodně obsadili 5. místo, což je fakticky nejúspěšnější umístění našich mužů ve více než 80. leté historii klubu.

Důležité je v tomto případě zmínit i fakt, že FK SK Bosonohy je po Zbrojovce Brno (1. liga) a Líšni (3. liga) ve skupině úspěšných brněnských klubů (Sparty, Bohunic, Bystrce a Mor. Slávie) hrající JmKfs.

Kým se můžeme pochlubit?

Za náš oddíl nastupují mimo místních hráčů a nadějných mladíků i hráči, kteří ve své kariéře dosáhli významných fotbalových úspěchů:

• Boby Brno, Slavia Praha, Rubin Kazaň, Erzgebirge Aue,
  • více než 300 ligových startů,
  • 5 seniorských reprezentačních startů v roce 2013, v jednom týmu, s Nedvěděm, Rosickým a Kollerem. Těsně mu unikla účast na Euro 2004.

Daniel Břežný

• Boby Brno, Drnovice, Ružomberok, Vaduz, Niki Volos, Karaganda,
  • více než 30 ligových startů, působení ve 4 zahraničních klubech,
  • současný trenér A týmu, trenér juniorky Zbrojovka Brno.

Jiří Šíma

• Drnovice, Příbram, Plzeň, FC Bonn, více než 20 ligových stratů,
  • současný kapitán A týmu, 2 sezony ve třetí německé lize.

8 gólů

6 gólů