FK SK Bosonohy
FK SK Bosonohy

15. kolo, St 11.09 16:30

FC Ivančice1
FK SK Bosonohy0

FK Baník Ratíškovice

6. kolo, So 07.09 16:00

FK SK Bosonohy3
FK Baník Ratíškovice..1

FK SK Bosonohy

5. kolo, So 31.08 16:30

SK Moravská Slavia1
FK SK Bosonohy2

TJ Tatran Rousínov

14. kolo, St 28.08 17:00

FK SK Bosonohy1
TJ Tatran Rousínov2

FC Boskovice

4. kolo, Ne 25.08 17:00

FK SK Bosonohy2
FC Boskovice0

FK SK Bosonohy

3. kolo, Ne 18.08 14:30

SK Líšeň B2
FK SK Bosonohy1

FC Dosta Bystrc

2. kolo, So 10.08 17:00

FK SK Bosonohy1
FC Dosta Bystrc 0

FK SK Bosonohy

16. kolo, Pá 14.06 17:30

FC Ivančice0
FK SK Bosonohy1

FK SK Bosonohy

28. kolo, So 08.06 17:00

FK Mutěnice0
FK SK Bosonohy3

TJ Tatran Rousínov

27. kolo, Pá 31.05 17:30

FK SK Bosonohy1
TJ Tatran Rousínov0

SK Olympia Ráječko

8. kolo, So 21.09 15:30

FK SK Bosonohy
SK Olympia Ráječko

FK SK Bosonohy

9. kolo, So 28.09 15:30

FC Kuřim
FK SK Bosonohy

FK SK Bosonohy

7. kolo, St 02.10 16:00

FC Sparta Brno
FK SK Bosonohy

FC Svratka Brno

10. kolo, So 05.10 15:00

FK SK Bosonohy
FC Svratka Brno

FK SK Bosonohy

11. kolo, Ne 13.10 15:00

FK Mutěnice
FK SK Bosonohy

FC Moravský Krumlov

12. kolo, So 19.10 14:30

FK SK Bosonohy
FC Moravský Krumlov

FK SK Bosonohy

13. kolo, Ne 27.10 10:15

TJ Tatran Bohunice
FK SK Bosonohy

SK Krumvíř

1. kolo, So 02.11 14:00

FK SK Bosonohy
SK Krumvíř

Rozhovor s Richardem Dostálkem o oslavách 90. let FKSKB, letošní sezoně nebo o tom, jak se mu hrálo se synem

Rozhovor s Richardem Dostálkem o oslavách 90. let FKSKB, letošní sezoně nebo o tom, jak se mu hrálo se synem

Přesně za týden se v rámci oslav 90. let FK SK Bosonohy uskuteční zápas výběru Zbrojovky Brno proti našemu "A" týmu. Richard Dostálek nám v rozhovoru prozadil na jaké hráče se můžeme těšit, jak hodnotí letošní sezonu a jak si užil zápasy v jednom týmu se synem Richardem.

 

 

Ríšo, začněme blížící se oslavou 90. let FK SK Bosonohy. 21.6. se od 17:00 odehraje utkání „A“ týmu proti výběru legend Zbrojovky Brno. Prozraď, na které hráče se můžeme na straně Zbrojovky těšit a za který tým vlastně nastoupíš?

Výběr legend jsme skládali z bývalých hráčů Boby Brno. Až na pár kluků, kteří jsou buď zranění nebo na dovolené se nám podařilo dát dohromady mužstvo, které má zvuk a úspěšnou ligovou  historii. Já bych měl nastoupit za legendy Boby.

Naše sestava bude následující: Holomek Pavel, Holomek Patrik, Zúbek Marek, Chaloupka Vladimír, Švancara Petr, Valnoha Zdeněk, Siegl Patrik, Bartes Petr, Maléř Petr, Doležal Martin, Kolomazník Michal, Široký Roman, Kroupa Karel ml., Šustr Pavel, Šmíd Lambert, Kobylka Pavel.

V sobotu 22.6. potom oslavy pokračují celodenním fotbalovým programem a koncertem skupin ARGEMA a ALBAND. Co na program oslav říkáš a jak se sám těšíš?

Program oslav v Bosonohách je opravdu pestrý a fanoušci, nejenom bosonožského fotbalu, se mají na co těšit. Argema je kapela, která pochází z mého rodného města. Jejich písničku Jarošovský pivovar zná většina republiky, v Jarošově, kde stojí pivovar, jsem vyrůstal. Oslavy jsou velkolepé a já věřím, že bude hojná účast.  Na oslavy se těším a tímto zvu fanoušky!

Zpátky k fotbalu. V době tohoto rozhovoru (středa 12.6.) jsme stále ve hře o 3. místo tabulky a nejvyšší bodový zisk v krajském přeboru v historii. Jak bys tedy celou letošní sezonu popsal?

Letošní sezona je bodově opravdu povedená. O to víc mrzí ztráty bodů v jarních zápasech, ve kterých jsme o body přišli v závěru utkání, což bylo v zápase s Krumvířem, kdy jsme jasně vyhraný zápas nakonec jen remizovali a zápas v Boskovicích, kdy jsme v posledních minutách ztratili všechny tři body. To samé se dá říct o zápase na Moravské Slavii. Také jsme se v průběhu jara potýkali se zraněními klíčových hráčů Dana Břežného, Jirky Šímy a Jirky Chalupského, což byla při úzkém kádru našeho týmu velká komplikace. O to víc si cením bodového zisku. Tabulka Krajského přeboru je v horní části neuvěřitelně vyrovnaná a my tak můžeme na konci soutěže skončit mezi druhým a sedmým místem. Sezona byla úspěšná a fotbal mě pořád bavil.

Jarní část byla pro rodinu Dostálků v Bosonohách výjimečná. Zahrál sis společně se synem Richardem v jednom týmu. Jak rodinnou spolupráci hodnotíš a jak sis celkově hraní s „mladým“ užil?

Zahrát si s mým synem v jednom týmu pro mě bylo velkou motivací. Sen se stal skutečností. Ríša je mladší z mých dětí, proto bylo docela náročné vydržet až do pětačtyřiceti, aby se kombinace otec-syn v jednom týmu mohla uskutečnit. Z možnosti zahrát si spolu máme radost oba dva.

V Bosonohách působíš již od jara 2015, a i když věk pomaličku roste, herně a fyzicky jsi na tom pořád skvěle. Poraď mladším jak na to!

Já hraju fotbal hrozně rád, celý život jsem poctivě trénoval, dodržoval životosprávu a kromě přetrženého křížového vazu se mně vyhýbala vážnější zranění, proto jsem asi stále v dobré kondici. Zastávám názor, že moje tělo bylo mým pracovním nástrojem a podle toho jsem s ním zacházel. Takže v podstatě sklízím, co jsem v mládí zasel.

Bilance vstřelených gólů je taky působivá. Se 14 zásahy jsi letos náš 2. nejlepší střelec. Celkově jsi v Bosonohách nasázel už parádních 43 gólů v 69 zápasech. To jsou vynikající čísla. Jak to děláš?

Je to o zkušenostech, umění číst hru, být ve správnou chvíli na správném místě a vybrat to nejlepší řešení. 

Všichni v klubu a především my kluci v kabině jsme moc rádi a vážíme si možnosti zahrát si s takovým hráčem, brněnskou legendou. Řekni, jak si užíváš angažmá v Bosonohách ty a jak se ti u nás celkově líbí? Fotbal, kabina, spoluhráči, oslavy…

Po ukončení profesionální kariéry jsem prošel pár amatérských klubů a to, že jsem v Bosonohách už čtyři roky svědčí o tom, že jsem tady rád.  Dokážeme zahrát dobrý fotbal, v kabině už máme nové sprchy a spoluhráči jsou kluci, kteří neměli tendenci mně dokazovat, že už patřím do starého železa. Díky Pavlovi a Patrikovi Holomkovým znám i Bosonožáky a mám pocit, že jsem „doma“. Skalní fanoušky v kotli znám jménem, doufám, že i pro ně bude nové vedení klubu zvelebovat prostředí kolem hřiště. Oslavy, které se podařilo zorganizovat jsou jen důkazem toho, že to funguje jak má.

Závěrem mám otázku, na kterou jsem se vždycky chtěl zeptat a ani nevím, proč na to nikdy nedošlo. Kdybysi měl za celou kariéru vybrat 5 nejlepších hráčů s kterými jsi kdy hrál, kteří borci by to byli a proč právě oni?

Z každého angažmá bych mohl vyzvednout několik hráčů, s kterými se mně hrálo dobře, ale byl by to dlouhý seznam. Pět jmen nevyberu. Shrnu to tak, že jsem hrál s vynikajícími hráči, a měl jsem a stále mám spoustu výborných spoluhráčů.

Moc děkujeme za rozhovor a budeme se těšit na mnoho dalších společných zápasů!

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

4 góly

Ilya Burdov

2 góly

Martin Janíček

1 gól

Ondřej Osladil

1 gól

Roman Havlík

1 gól

Richard Dostálek

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Anketa

Jaké bude konečné umístění našeho týmu?

Hlasujte kliknutím na vybranou odpověď.
Celkem hlasovalo: 6778

Archív anket

Statutární město Brno FORTUNA HT Group FRISPED

Počet návštěv: 13316
Posledních 30 dnů: 601 | Posledních 7 dnů: 109 | Poslední den: 4

© 2019 FK SK Bosonohy | Všechna práva vyhrazena | fksk.bosonohy@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne