30. kolo, Ne 16.6.2024 01:00

13. kolo, So 28.10.2023 14:00

TJ Moravan Lednice0

Rozhovor s kapitánem Stanislavem Lerchem

1) Ahoj Stando od posledního zapasu doma s Kuřimí, který se nám hodně nepovedl a vysoko jsme prohráli, tak máme ze tří utkání tři vítězství. Co se změnilo a co vedlo k takové sérii?

1) Zdravím, ano máš pravdu, takový zápas jako byl ten domácí s Kuřimí jsem snad za kariéru nezažil. Byla to velká facka pro nás všechny. Sedli jsme si v kabině, něco si řekli, ukázali video a další den se sešli na treninku s čistou hlavou. Změnilo se hlavně nastavení všech hračů. Od brankáře až po posledního náhradníka na lavičce. Jdeme zápas od zápasu s nějakými pokyny, které plníme, pomáháme si na hřišti a podařilo se nám udělat duležité body k záchraně za které jsme všichni rádi.

2) Pojďme k tobě. Dlouho jsi nehrál kvůli vážnému zranění kolene, jak se cítíš a co říkáš na své výkony a branky?

2) Je to tak. Jestli se nepletu, tak jsou to celé dvě sezóny co jsem nemohl hrát. Bylo to strašné období a nikomu bych ho nepřál. Cítím se dobře každý zápas. Nejsem nejmladší, takže dva roky bez nějakého většího pohybu se na mně určitě podepsali co se tyče fyzické vytrvalosti, ale myslím že to s kondičákem doběhám. Výkony by měl určitě hodnotit někdo jiný než já, nerad se hodnotim, vím co umím a snažím se na hřišti nechat 100%. Góly jsou taková třešnička, jsem za ně moc rád, ale jsem nohama na zemi a je to zásluha celého tymu. Já jsem hlavně rád, že se nám teď daří, vyhraváme jako tým a kdo dá gol je jedno.

3) Poslední 3 utkání jste vyhráli, ale vždy jen o rozdíl jedné branky.

3) Tak musíme být pokorní a brát jakýkoliv výsledek, který vede k třem bodům. Myslím si, že tohle ukazuje jak je krajský přebor vyrovnaný. Poslední zápasy jsme zvladli hlavně diky Mišovi Orosovi v bráně, který nám dodává klid a naději bodovat v každým zapase. Chci vyzdvihnout ale cely tým, jak pracuje poslední týdny a věřím ze ještě nekončíme.

4) V sobotu nás čeká od 10:30 domácí zapas s rozjetou Lednici. Co od zápasu očekáváš a na co bys nalákal fanoušky?

4) Ano, nečeka nás lehký soupeř. Pokud dobře sleduji, tak má Lednice na jaře 19 bodů a z posledního místa se neuvěřitelně posunula. Jsou psychicky na vítězné vlně, hrají jednoduchy účinný fotbal, který jim přináší ovoce, ale věřím že se na ně dobře nachystáme a doma potvrdíme naši stoupající formu. Fanoušky bych nalakal určitě na dobré občerstvení a hlavně na fotbal, kde za kabinu můžu slibit, že necháme na hřišti všechno a podaří se nám prodloužit sérii zápasu bez porážky.

Stando diky za rozhovor ať se ti dari.

Já dekuji za pozvání a Boso olé.

6 gólů

Pavel Dedič

Stanislav Lerch

Michal Pakosta