1. kolo, So 4.11.2023 14:00

SK Olympia Ráječko4

13. kolo, So 28.10.2023 14:00

Z Bystrce jsme si odvezli 3 body!

V sobotu jsme zavítali na půdu Dosty Bystrc, která se v aktuální jarní části trápí. Do utkání jsme nastoupili v parádním rospoložení, držení míče bylo na naší straně a hru jsme měli víceméně pod kontrolou. Ve 27. minutě se výborně ve vápně zorientoval Pavel Outrata a poslal nás do vedení. Hrozili jsme dál z rohových kopů a různých šancí a střel, ze kterých jsme mohli naše vedení navýšit. To se nám i podařilo, kdy se ve 39. minutě dostal k odraženému míči Petr Čoupek a z vápna zvyšoval na 0:2. Ve druhém poločase začala Bytrc tlačit ve více hráčích v útočné fázi a v 58. minutě snížil dalekonosnou přízemní střelou Pokorný. My jsme se do šancí dostávali také, ale podstatně méně oproti prvnímu poločasu. Jednou mohl samostatný únik zůžitkovat Michal Tofl, ale jeho střela mířila vedle. Domácí měli po přízemním centru do vápna velkou příležitost, ale na naše štěstí nastřelili pouze břevno. Později dalékým odkopem vyslal Mykhailo Oros na pravém křídle Tarika Lukšiju a ten střelou ze skakavého míče prověřil golmana Nahodila. Skóre 1:2 bylo nakonec i konečné a náš tým mohl slavit 3 důležité body.

Ohlasy

Jiří Šíma (trenér)

První poločas jsme odehráli výborně, drželi jsme míč, dodržovali taktiku a dobře a poctivě se posouvali. Dali jsme pěkne dvě branky a mohli dat i víc. Do druhé půle Bystrc změnila rozestavení a více hráčů se tlačilo do ofenzívy. Měli i dvě veliké šance a dokázali nám vstrelit branku. Naše brejkove situace jsme nevyrešili správně a proto jsme se o výsledek strachovali do poslední vteřiny.

Petr Čoupek (záložník)

Chtěl bych hlavně poděkovat celému týmu za odbojovaný zápas. Byly to fakt vydřené 3 body a v teto fázi pro nás hrozně duležité. Jsem rád, že jsem mohl pomoct k výhře brankou a věřím, že mě to samotného posune dál a budu teď v lepším rozpoložení než do teď.