16. kolo, Pá 14.06 17:30

SK Moravská Slavia3

FC Kuřim1

V Bystrci jsme po remíze 3:3 ztratili dva body

Ze skvěle rozehrnaného brněnského derby proti Dostě Bystrc bereme pouze bod. I přes respekt k soupeřově síle musíme prohospodaření vedení 3:0 a zisk jednoho bodu hodnotit jako ztrátu.

Do utkání jsme vstoupili soustředěně a okolo 15. minuty jsme začali přebírat herní aktivitu. K naší smůle jsme nedokázali slibně rozjeté brejkové situace zakončit gólem. Havlík nastřelil pouze tyč a Burdov ztroskotal na strážci bystrcké branky. V 32. minutě se za vápnem opřel do míče Osladil a nejistý zákrok bystrckého gólmana znamenal naše vedení 1:0. Nadále jsme pokračovali v kombinační hře a po krásné Osladilově uličce se gólem do šatny prosadil Roman Havlík.

Na začátku druhého poločasu jsme pokračovali v dobrém výkonu a dokonce jsme naše vedení navýšili na 3:0, když se po křižné přihrávce Moučky nemýlil v samostatném úniku Burdov. V té době se rozhodně nezdálo, že by ze zápasu mohlo být drama. Domácí naráželi na naši zformovanou obranu a naši branku prakticky ani jednou neohrozili.

Opak byl bohužel pravdou. Po chybě na útočné polovině se po brejku ve skluzu prosadil Svoboda, který navíc po dalších třech minutách hry hlavou snížil na rozdíl jediného gólu. Nutno podotknout, že v té době domácí převzali otěže zápasu. Drželi více míč a centry ze strany se pokoušeli naši obranu dostat pod tlak. Naše obranné postavení však bylo správné a k vyloženým šancím se domácí nedostali. O to větší škoda je nevyužití našich šancí. Především dvě střelecké pozice Štourače volaly po gólu.

Závěr utkání byl hektický. V 80. minutě neproměnil dobrou nahrávku Havlíka do ideální pozice Burdov a následně si ve vápně našel míč neobsazený Ovčačík, který srovnal na 3:3. V 85. minutě reklamoval kapitán Šíma jasný faul na Ivana Belka a k překvapení všech inkasoval od rozhodčího Marinče dvě žluté karty během pěti vteřin a musel předčasně pod sprchy. V závěru mohl strhnout vedení na stranu domácích Urban, svoji šanci však neproměnil a když se na druhé straně v poslední minutě neprosadil ani velmi dobře hrající Osladil, skončilo utkání remízou 3:3.

Trenér Dan Břežný k zápasu:

"Tak zkušené mužstvo jako naše si prostě musí vedení 3:0 pohlídat, to je bez debat. Hrajeme velmi dobře, aktivně dopředu a ztrátu vedení o tři góly nemůžeme dopustit. Neproměnili jsme minimálně tři další šance a to nás stálo klid v závěru zápasu a nakonec i body. Kluky jsem však za "anglický týden" a zisk sedmi bodů pochválil. Hlavu vzhůru, jedeme dál!"

FC Dosta Bystrc - FK SK Bosonohy 3:3 (0:2)

55. a 59. Petr Svoboda, 83. Jan Ovčačík - 32. Ondřej Osladil, 44. Roman Havlík, 50. Ilya Burdov

FKSKB: Maloň - Homola, Břežný, Belko, Osladil - Moučka, Šíma (K), Chalupský (78. Havlík O.), Burdov - Havlík R. (88. Kulík), Štourač.

Kompletní statistiky zápasu naleznete zde.

V sobotu přivítáme na domácím hřišti od 16:30 tým FC Bohunice

19 gólů